I Międzyszkolny Turniej Szachowy

W dniu 15 lutego 2012r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach w okresie ferii zimowych odbył się I Międzyszkolny Turniej Szachowy. Na tą uroczystość został zaproszony Prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego pan Tomasz Stefaniak wraz z żoną panią Moniką Stefaniak. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz harcerze z XXV Szczepu Harcerzy i Zuchów „ Kielce” stacjonujący w szkole. Nad całością imprezy czuwał z organizatorami pan Prezes, który chętnie udzielał cennych rad i wskazówek. Turniej rozegrany był w systemie szwajcarskim i wzięło w nim udział dwudziestu czterech zawodników. Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Gajek Piotr
 2. Jaroń Katarzyna
 3. Bandura Jakub
 4. Jędrzejczyk Paulina
 5. Jędrzejczyk Katarzyna

Pozostali uczestnicy to harcerze. Zawody odbywały się indywidualnie między uczestnikami. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Bolechowicach: 11,5 pkt.

 1. Piotr Gajek – 3 pkt.
 2. Katarzyna Jaroń – 3 pkt.
 3. Bandura Jakub – 2,5 pkt.
 4. Katarzyna Jędrzejczyk – 2 pkt.
 5. Paulina Jędrzejczyk – 1 pkt.

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 24 – 10pkt.

III miejsce Gimnazjum nr4 – 9 pkt.

IV miejsce Szkołą Podstawowa nr 25 – 8 pkt.

W kategorii Szkół Podstawowych:

 1. Biegaj Kasper
 2. Tkaczewski Wiktor
 3. Litwin Piotr

W kategorii Gimnazjum:

 1. Klimczak Maciej
 2. Gajaszek Natalia
 3. Górniak Bartłomiej

Za udział:

 1. Ćwiek Maciej
 2. Dyk Tomasz
 3. Bandura Jakub
 4. Gajek Piotr
 5. Jędrzejczyk Katarzyna
 6. Klamka Natalia
 7. Jaroń Katarzyna
 8. Kuśmierczyk Konrad
 9. Jędrzejczyk Paulina
 10. Pabian Paweł
 11. Jedliński Marcin
 12. Zając Piotr
 13. Tkaczewski Piotr
 14. Wilk Aleksandra
 15. Woźniak Piotr
 16. Dyk Karolina
 17. Stępień Sandra
 18. Waszak Agnieszka

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_781/

Wszyscy uczestnicy grali fair play w prawdziwej harcerskiej atmosferze.

Uczestnicy turnieju dostali dyplomy, słodkie upominki i poczęstunek. Pani Wicedyrektor Bogna Kuźmuk podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w turnieju jednocześnie zapraszając na kolejne. Największym podziękowaniem dla organizatorów były uśmiechnięte twarze zawodników i chęć spotykania na kolejnych turniejach szachowych w naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz