Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości ponadto stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W tym roku miało ono szczególnie uroczystą wymowę. 7 listopada 2011 roku w Oddziale Przedszkolnym działającym przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Na zaproszenie dyrektora szkoły pana Tomasza Gruszczyńskiego, na uroczystość przybyli liczni goście, w tym: Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Nowinach Grzegorz Toporek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Bogna Kuźmuk, Pan Sebastian Nowaczkiewicz Przewodniczący Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, radna Pani Wiesława Janus, Pan Zbigniew Jantura sołtys Bolechowic oraz Pan Eugeniusz Czerwiak członek Komisji Oświaty, Sportu i Rekreacji. Z tej okazji najmłodsza grupa 3-4 latków „Motylki” przygotowała swój pierwszy w życiu program artystyczny, który dzielnie zaprezentowała obecnym w tym dniu zaproszonym gościom i rodzicom. W repertuarze znalazły się między innymi wiersze „Moje przedszkole”, „Przyjaciel”, „Kotek” i śpiewy. Mali aktorzy z grupy „Biedronek” równie pięknie śpiewały, recytowały wiersze z kanonu dobrego zachowania „Ważne słowa” i tańczyły do wspólnej piosenki Shakiry „Waka, waka”. Popisy recytatorskie i wokalne, w tym m.in.: inscenizacja wokalno-taneczna „Duszki leśne i grzyby” cieszyła się dużym uznaniem. Inscenizacje ruchowe do piosenek o tematyce jesiennej pięknie komponowały się z przygotowaną dekoracją sali i strojami dzieci. Wspaniały występ zaprezentowany przez dzieci, przygotowany został przez wychowawczynie: panią Ewę Krzysztofek, panią Monikę Osuch i panią Annę Marzec. Następnie dyrektor szkoły Pan Tomasz Gruszczyński zaczarowanym ołówkiem kolejno mianował wszystkie dzieci, gratulując im przyjęcia w poczet przedszkolaków. Wszystkie pasowane przedszkolaki złożyły chórem uroczystą przysięgę i na pamiątkę otrzymały pamiątkowe dyplomy złożenia przyrzeczenia, by w ten sposób upamiętnić ten dzień. Uroczystość zakończyła się wręczeniem drobnych upominków dla starszaków w postaci książeczek „Franklin i dzidziuś”, dla maluchów tablic magnetycznych z literkami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

„Wierzymy, że nasze dzieci będą potrafiły dbać o swoje prawa, bronić własnych przekonań i otwarcie słuchać głosów własnych i ludzi…”.

Anna Marzec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz