Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia w SP Bolechowice odbyło się szczególne spotkanie, na którym gościły babcie oraz dziadkowie dzieci uczęszczających do naszej placówki. Była to też okazja do popisów kulinarnych gości. Dziadkowie mogli bowiem wziąć udział w przygotowanym specjalnie dla nich konkursie polegającym na wyrobieniu ciasta na kluski. Całą imprezę z wielkim zaangażowaniem poprowadziła pani Agnieszka Porzucek, która jednocześnie była koordynatorem imprezy. W konkursie wziął udział także Dyrektor Szkoły Tomasz Gruszczyński, który, choć w zasadzie został „wywołany do odpowiedzi”, to wykazał się dużymi umiejętnościami w dziedzinie kulinarnej dając jednocześnie dobry przykład innym.

Wyczynom zawodników bacznie przyglądało się jury, w składzie którego znalazł się Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny, pan Stanisław Barycki oraz radna pani Wiesława Janus. Przy dużym dopingu licznie zgromadzonej na sali gimnastycznej publiczności, a także wesoło przygrywającym chłopcom ze szkolnej orkiestry, I miejsce zdobyła pani Anna Wardzyńska ze swoim wnukiem Kacperkiem, która jako pierwsza wyrobiła, rozwałkowała i pokroiła ciasto na kluski, II miejsce zdobył pan Bogdan Jarosz (we współpracy z Panem Dyrektorem), zaś III zaszczytne miejsce przypadło pani Annie Dudzic, której wytrwale pomagała wnuczka Marta. Po kulinarnej rywalizacji nadszedł czas na występy artystyczne uczniów, którzy dla swoich dziadków oprócz ciepłych wierszy, piosenek i pląsów, przygotowali drobne upominki. Po popisach artystycznych Wójt Gminy wręczył uczestnikom konkursu kulinarnego dyplomy i puchary. Wszyscy wspólnie zaśpiewali sto lat dla gości. Na zakończenie imprezy uczniowie serwowali wyśmienite danie przygotowane z wcześniej zrobionych klusek.

Tak więc w Bolechowicach tym razem było nie tylko ciekawie i wesoło, ale również smakowicie.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, pogody ducha i dużo cierpliwości dla swoich wnucząt. Do zobaczenia za rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz