Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku

16 grudnia 2010 roku w ramach prowadzonej w naszej szkole akcji „serce dla przyjaciela”, pod opieką pana Macieja Świta i pąń Marty Czwartosz-Mołas oraz Justyny Wielgus do Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku  wyjechało aż 33 osoby. Oprócz grających w przedstawieniu jasełkowym aktorów uczęszczających na zajęcia koła teatralnego pojechali również Kuba Pyczek, Wiktor Zalewa i Szymon Wąchocki. Byli oni odpowiedzialni za nagłośnienie i obsługę techniczną spektaklu.

Przygotowanie przestawienia w nowym miejscu było dla nas nie lada wyzwaniem, szczególnie ze względu na układ sali oraz możliwości rozwieszenia elementów scenografii.

W ostatniej chwili także okazało się, że brakuje jednego z aktorów grającego Józefa. Sytuację uratował Mateusz Kawecki, który jak się później okazało godnie go zastąpił. Nie tylko deklamował, ale również pięknie śpiewał przygotowane przez p. Magdalenę Krzyważnia i chór szkolny kolędy.

Aktorzy wyszli przed widzów z pewną tremą i niepewnością. Przedstawienie jednak zaprezentowali wyśmienicie. Postarali się bardzo, aby oddać atmosferę tamtych wydarzeń. Jasełka oglądało wielu pensjonariuszy. Wszyscy w skupieniu przeżywali spektakl i wraz z aktorami śpiewali kolędy. Otrzymaliśmy gromkie brawa i podziękowania od pań opiekunek DPS -u, a także od samych pensjonariuszy. Niektórzy mówili, że tak nietypowego i ciekawego opowiedzenia historii o Bożym Narodzeniu i Mędrcach ze Wschodu nigdy nie widzieli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz