Wizyta ratownika medycznego

17 maja w naszej szkole gościliśmy Pana Marcina Wojcieszyńskiego – ratownika medycznego, który wśród uczniów klas I-IV przeprowadził praktyczne zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak należy sprawdzić u człowieka przytomność, oddech, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jakie są prawidłowe wytyczne do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Największą jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie, bandażowanie ran, zabezpieczanie złamań oraz wiązanie chusty.

Praktycznie, w formie zabawowej uczyły się, jak należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia, a następnie według jego wskazówek wykonywać sztuczne oddychanie i masaż serca,

Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły ich w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać. Wszystkie dzieci brały bardzo aktywny udział w zajęciach, zadawały mnóstwo pytań i chętnie ćwiczyły.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Wojcieszyńskiemu za poświęcony czas, wiedzę i umiejętności, którymi się z nami podzielił. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.