Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZPO w Bolechowicach

Galeria

Blisko stu uczniów z siedmiu drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe wzięło udział w  super rywalizacji piłkarskiej , rozgrywanej z poszanowaniem  zasad fair play. Aktywne spędzenie czasu wolnego, wychowanie przez sport to najważniejsze przesłanki piątkowego turnieju piłkarskiego
o Puchar Dyrektora ZPO w Bolechowicach Pani Urszuli Wierzbickiej. organizowanego na boiskach ze sztuczną nawierzchnią GOK „Perła” w Nowinach.

W turnieju wystąpiły drużyny szkolne z: Kostomłotów, Zagnańska, Chmielnika, Chęcin, Sukowa, Nowin i Bolechowic. Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach i obfitowały w wiele emocji sportowych. Nasza drużyna szkolna zagrała z wielkim zaangażowaniem i sercem do gry. Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności  z drużynami z większych ośrodków takich jak Chęciny, Nowiny czy Chmielnik. Dużo pracy miał bramkarz Wiktor Łataś, który nie raz ratował nas przed stratą bramki. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Bolechowic został Franciszek Pabjan.

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła Szkoła Podstawowa z Chęcin, a jej zawodnik Karol Stelmaszczyk został Najlepszym Strzelcem turnieju. Drugie miejsce przypadło dla drużyny  z Chmielnika, której zawodnik Giorgio Pisula został Najlepszym Zawodnikiem. Brązowy medal i trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Nowin. Najlepszym bramkarzem został Jakub Dąbek z Nowin.

Pani Dyrektor Urszula Wierzbicka składa wielkie podziękowania dla Wójta Gminy Nowiny Pana Sebastiana Nowaczkiewicza, Dyrektora GOK „Perła” w Nowinach Pana Jacka Kani oraz Dyrektora ZSP w Nowinach Pana Łukasza Ubożaka  za pomoc w organizacji piątkowego turnieju piłkarskiego.

Wielkie podziękowania również dla sędziów zawodów, którzy na co dzień są uczniami SMS Nowiny: Kacper Nowak i Bogdan Łazurko dla obsługi medycznej i wolontariuszek: Klaudii i Oliwii
Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego SP w Bolechowicach: Michała Ziernika i Karola Styrcza.

Kolejność końcowa:

  1. SP Chęciny
  2. SP Chmielnik
  3. SP Nowiny
  4. SP Zagnańsk
  5. SP Kostomłoty
  6. SP Bolechowice
  7. SP Suków

Opracował Michał Ziernik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.