16 maja klasa ósma i siódma wzięła udział w siedemnastej edycji Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie”.
Uczestnicy spotkania obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne, które stały się inspiracją do dyskusji panelowej na temat uzależnień i wartości życia. Spektakl „Oskarżamy używki” został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach. Aktorzy — amatorzy grający w Szkolnym Teatrze „Zgoda” obnażali schemat uzależnień i podkreślili wartość życia.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach w dynamicznym widowisku tanecznym pt.: „Być albo nie być…” przedstawili spojrzenie młodzieży na świat używek — narkotyków i dopalaczy. Odbiorcy spektakli otrzymali jasny i czytelny przekaz, by korzystać z życia odpowiedzialnie tak, aby przede wszystkim szanować samego siebie poprzez świadome kierowanie swoim życiem oraz zawsze i wszędzie doświadczać przyjemności bycia sobą…
Istotnym elementem całego przedsięwzięcia była dyskusja panelowa, w której udział wzięli specjaliści: policjanci, psychologowie i terapeuci pracujący z młodzieżą.
Uczestnicy debaty w toku dyskusji mówili o roli rodziny i doświadczeniach rodziców w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi z dziećmi i młodzieżą, wskazali rozwiązania wspierające rozwój młodzieży oraz ich aktywizację w obszarze przeciwdziałania zjawiskom społecznie szkodliwym, podkreślając, że w przypadku sytuacji kryzysowej lub borykania się z trudnościami emocjonalnymi bardzo ważna jest rozmowa i pomoc specjalisty. Puentą spotkania są słowa piosenki Edyty Geppert „Och, życie kocham cię… nad życie”…. 

foto klik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*