URODZINY MARCHEWKI – kreatywne zabawy w przedszkolu w Bolechowicach

URODZINY MARCHEWKI – kreatywne zabawy w przedszkolu w Bolechowicach.

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

05.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe urodziny- swoje święto obchodziła Marchewka!
Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były w kolorze pomarańczowym, a wychowawczyni grupy 3-latków p. Ewa Krzysztofek przygotowała dla wszystkich dzieci przedszkolnych mnóstwo „marchewkowych” konkursów, prac , bajek edukacyjnych i zabaw ruchowych. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców na przykładzie marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchewka oraz inne warzywa. Wszystkie nasze działania w tym dniu związane były tematycznie z marchewką. Każda grupa wykonała „marchewkową” pracę plastyczną oraz nauczyła się na pamięć wiersza oczywiście o marchewce .Pani Ewa z Panią Pauliną obierały marchewki, z których potem wspólnie z dziećmi wykonały pyszny marchewkowy soczek.
Na zakończenie przyszedł czas na „marchewkowy medal” i zabawy taneczne przy piosence „Urodziny marchewki” w wykonaniu grupy 3-latków. W tym dniu w naszym przedszkolu było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Tak spędzony dzień w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości, pozytywnych wrażeń, a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Fotogaleria KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz