Święta Majowe

       ” Polska”
Ryszard Przymus


Polska- to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska- Ojczyzna….
Kraina, która się w sercu zaczyna.


Pod takim tytułem w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach odbyła się, przygotowana pod kierunkiem pani Marty Czwartosz- Mołas oraz pani Agnieszki Porzucek, akademia poświęcona zbliżającym się uroczystościom majowym.
A, że maj to miesiąc wyjątkowy, nie tylko ze względu na najpiękniejszą porę roku, to okazji do świętowania nie brakuje. W kalendarzu majowym jest wiele dat, które przypominają nam, byśmy pozostali wierni wartościom , które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości . Akademia więc miała podniosły charakter i odnosiła się do świąt: 1 maja- Święta Pracy, 2 maja- Święta Flagi Państwowej oraz 3 Maja- 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Na uroczystość tę przybyli zaproszeni goście: wicewójt Gminy Sitkówka- Nowiny, Łukasz Barwinek, przedstawiciel Komisji Oświaty, Eugeniusz Czerwiak, radny Gminy Sitkówka- Nowiny, Marcin Wojcieszyński, sołtysi: Zbigniew Jantura i Władysław Zapała oraz przedstawicielki Zespołu Ludowo- Obrzędowego”Bolechowiczanie”.
Pani Dyrektor ZPO, Urszula Wierzbicka, powitała wszystkich słowami „Polska- to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”. Był to odpowiedni moment, aby na scenę radośnie wkroczyły najmłodsi – dzieci z grupy 6 – latków prowadzonej przez panią Ewę Krzysztofek, które zaprezentowały się w krótkim układzie wokalno- tanecznym „Przybyli ułani pod okienko”.
W drugiej części wystąpili uczniowie klasy piątej i drugiej, którzy przybliżyli historyczny aspekt nadchodzących uroczystości.
Były więc piękne wiersze i wzruszające piosenki o naszej ojczyźnie.
Dla najmłodszych zaś przygotowano krótką prezentację multimedialną
” Jestem Polką i Polakiem”.
Podniosłym momentem uroczystego apelu był wspólny występ uczniów klasy drugiej           i piątej, którzy wraz z uczennicą klasy szóstej, Sylwią Lasotą zaśpiewali piosenkę ” Flaga Polska”.

Galeria (kliknij)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz