Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Początek kwietnia był w naszym Przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem.

W grupie 5-latków odbyło się wielkie pieczenie. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, a następnie przystąpiły do robienia ciasta. Przedszkolaki z pomocą pań: Anny Marzec i Beaty Krajewskiej mieszały składniki oraz nakładały ciasto do papierowych foremek. Babeczki upieczone i wystudzone zostały fantazyjnie udekorowane. Kolorowe pisaki oraz polewa czekoladowa sprawiły, że wypieki stały się prawdziwym dziełem sztuki. Przystrojone w kolorowego zajączka z pewnością trafią do koszyczka wielkanocnego niejednego przedszkolaka.

Grupa „Biedronki” wraz z opiekunami – panią Ewą Krzysztofek i Pauliną Kasperek  przygotowały świąteczne pisanki – idealne do wielkanocnego koszyczka.Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka.

Grupa 3-latków wraz wychowawcą panią Sylwią Górską i panią Agatą Jurek wykonała różnego rodzaju ozdoby świąteczne m.in.piękne, własnoręczne PALMY WIELKANOCNE – symbol Niedzieli Palmowej.

Kolorowe palmy, zajączki, oryginalne wydmuszki i pisanki, a także kartki świąteczne – to tylko niektóre „dzieła”, jakie można było zobaczyć na stoisku przedszkolaków z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach podczas II Nowińskiego Kiermaszu Wielkanocnych Tradycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz