Jasełka 2016

 

„Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie”

 

Każdego roku zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są wspaniałą okazją do tego,  aby w miłej i świątecznej atmosferze spotkali się nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Zgodnie tradycją w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia – 21 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Jak co roku sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi. Odwiedzili nas , m.in. Pan Starosta – Zenon Janus, zastępca Wójta Gminy Sitkówka – Nowiny Łukasz Barwinek, Przewodnicząca Rady Gminy – pani Zofia Duchniak wraz z radnymi, zespół ludowo – obrzędowy Bolechowiczanie, sołtysi Zbigniew Jantura i Władysław Zapała. Wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie powitała Pani Dyrektor – Urszula Wierzbicka.

W atmosferę zbliżających się świąt wprowadzili nas uczniowie z klasy IV- VI i chór szkolny Del Sol. Wystawili oni spektakl pod tytułem „Nie było miejsca dla ciebie”. Myślą przewodnią tego widowiska było pogłębienie przeżywania prawdy o tym, że prawdziwe Boże Narodzenie jest zawsze wtedy, gdy zauważamy potrzeby drugiego człowieka.

Tegoroczne jasełka miały tradycyjną oprawę. Zawierały scenę zbudzenia pasterzy przez aniołów. Była też scena na dworze okrutnego króla Heroda, była Śmierć krążąca wokół jego tronu, która kosą ścinała mu głowę, był niesforny diabeł namawiający go do zabicia dzieci w Betlejem. Była oczywiście Święta Rodzina przy żłóbku małego Jezusa, pasterze i Trzej Królowie przychodzący z darami.

Piękne stroje, dekoracja, oprawa muzyczna kolęd i teksty recytowane przez uczniów wiernie odtworzyły wydarzenia z Betlejem.

Po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz zaprosiła gości na wspólne spotkanie opłatkowe, któremu towarzyszyły wigilijne potrawy i wspólne kolędowanie.

Czas spotkania upłynął w miłej atmosferze i wprowadził wszystkich w atmosferę wigilijnego wieczoru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz