96 rocznica urodzin Jana Pawła II

0004ASYCLCWK4UX7-C122-F4

18 maja obchodziliśmy 96 rocznicę  urodzin  świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony osobie papieża. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Magdy Anioł ,,Słowiański papież”. Następnie uczniowie przypomnieli historię życia Karola Wojtyły. Usłyszeliśmy fragment jego utworu ,,Tryptyk Rzymski” i wysłuchaliśmy piosenkę o dzieciństwie i młodości papieża ,,Lolek”. Przedstawiony życiorys Jana Pawła II ukazywał jak niezwykłym był on człowiekiem. Pełnym pokoju i radości , uosobieniem skromności i pokory. Umiał przebaczać i prosić o przebaczenie, pokornie znosił cierpienie, modlił się i uczył rozmodlenia.
Na koniec naszego spotkania  uczniowie przypomnieli, że to Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu tego roku odbędą się w naszej ojczyźnie. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem oficjalnego hymnu tych dni  ,,Błogosławieni”.

Jan Paweł II żyje w nas, tęsknimy za Nim i wciąż mamy Go w pamięci.- mówił, po zakończeniu apelu, pan Dyrektor, Tomasz Gruszczyński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz