Spotkanie z bajką – w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole z wielką radością i pełnym zaangażowaniem organizuje akcję

„Spotkanie z bajką”

bajka-19171384

      Nie do przeceniania jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając – nasze przedszkole będzie realizować program „Spotkanie z bajką”.

W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, będą czytać dzieciom bajki, do akcji włączą się również rodzice oraz osoby powszechnie znane w środowisku lokalnym.

Celem akcji jest zachęcanie rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Wzbogaca ich wiedzę  o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Wiek przedszkolny, to najwłaściwszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Oddział Przedszkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz