Światowy Dzień Zwierząt

Światowy dzień ochrony zwierząt 1_resize

         W dniu 05.10.2015r naszą szkołę odwiedził gość – pan leśniczy Mariusz Wertka. Powodem tej niecodziennej wizyty jest obchodzony corocznie 4 października Światowy Dzień Zwierząt.
Pana leśniczego gromko powitały zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – VI. Na wstępie nasz gość przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę, w trakcie której uświadomił wszystkim konieczność właściwego dbania o potrzeby nie tylko domowych zwierząt, ale także tych dziko żyjących. Leśniczy zwrócił uwagę, że troskę o zwierzęta przejawiano już w dawnych czasach, a przykładem tego może być postawa św. Franciszka z Asyżu. Podał też przykłady niewłaściwego traktowania zwierzęcych ulubieńców przez ich właścicieli. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Szkole Podstawowej w Bolechowicach przeprowadzono również konkurs plastyczny pod hasłem: „Moje ulubione zwierzątko”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów z klas I-III.
Celem konkursu było kształtowanie u dzieci szacunku i miłości do świata zwierząt, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych.
Do komisji konkursowej łącznie wpłynęło 32 prace, wykonane wieloma ciekawymi technikami. Jury wyłoniło wśród nich 3 główne nagrody:
I miejsce – Paulina Pyczek klasa 2a
II miejsce – Natalia Janus, Amelia Kuś klasa 2b
III miejsce – Gabrysia Chrabąszcz, Oliwia Markiewicz klasa 2b
Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu, jury postanowiło nagrodzić wszystkich laureatów konkursu plastycznego. Nagrody ufundował Dyrektor Szkoły Tomasz Gruszczyński.
Prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Kolejnym punktem obchodów Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole było wystąpienie uczniów klasy V, którzy przestawili pozostałym dzieciom 10 przykazań opiekuna zwierzęcia.
Podsumowaniem tego Apelu była prezentacja złożona ze zbioru zabawnych fotografii naszych milusińskich, której towarzyszyła muzyka Majki Jeżowskiej. Zdjęcia te zostały bardzo żywo przyjęte zwłaszcza przez młodszych uczniów.
Dobrze, że w naszej szkole poświęca się dużo czasu problemom ochrony zwierząt. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o właściwej opiece nad swoimi podopiecznymi nie tylko w dniu Święta Zwierząt, ale przez cały rok. – mówił pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz