Inauguracja roku 2015/2016 – Żyj zdrowo na sportowo

Spotr i zdrowie 2      Sport jest ważnym elementem w życiu każdego dziecka. Ruch fizyczny pozytywnie wpływa nie tylko na jego zdrowie, ale pozwala również obudzić pasje, które mogą mu później towarzyszyć przez całe życie. Szkoła Podstawowa w Bolechowicach daje szansę na zaszczepienie w dzieciach sportowego bakcyla dzięki czemu w przyszłości same będą mogły wybrać jaka dziedzina sportu najbardziej im się podoba oraz poznają tajniki zdrowego trybu życia. Dlatego też 16 października 2015 r. o godzinie 10. 00 w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się inauguracja projektu „Żyj zdrowo na sportowo”.

-„ Żyj zdrowo na sportowo”, to kolejny już projekt, w jaki zaangażowała się Szkoła Podstawowa w Bolechowicach. W ubiegłym roku szkolnym w ramach cyklu „Spotkań ze sportem” organizowaliśmy też zajęcia ze służbami mundurowymi i polskimi gwiazdami sportu, którzy oprócz zajęć sportowych, przeszkolili również uczniów, nauczycieli, rodziców z udzielania pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie było planowanym cyklem zajęć we współpracy ze wszystkimi służbami mundurowymi, ze znanymi sportowcami, jak również z samorządowcami nie tylko z naszej gminy, ale również z powiatu. – tłumaczy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, a jednocześnie pomysłodawca projektu, pan Tomasz Gruszczyński.

Wśród gości, którzy 16 października 2015 r. aktywnie brali udział w imprezie byli m. in: Przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki, pan Marcin Bielewski, Gospodarz Gminy Sitkówka – Nowiny- pan Sebastian Nowaczkiewicz, doktor nauk medycznych – pan Grzegorz Gałuszka, Prezes Wodociągów Kieleckich – pan Henryk Milcarz, Dyrektor Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowinach – pan Jacek Chudzicki wraz z załogą-paniami Anną Wiśniewską i Danutą Pasowską , oraz żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki.

Każdy z tych wyjątkowych gości miał do wykonania poszczególne zadanie. I tak na przykład pan Marcin Bielewski uczestniczył wraz z czterolatkami z oddziału przedszkolnego w zajęciach tańca nowoczesnego, Pan Grzegorz Gałuszka uczestniczył w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie oprócz RKO uczył dzieci recytacji wiersza na temat kolejności wykonywania czynności ratujących życie człowiekowi. Pan Wójt- Sebastian Nowaczkiewicz, tworzył wraz z pierwszakami piramidę zdrowego żywienia, Pan Dyrektor SZPOZ w Nowinach uczestniczył w zajęciach hipoterapii, natomiast pan Henryk Milcarz wraz z laborantką, panią Małgorzata Młynik, prowadzili zajęcia laboratoryjne „Szalony Chemik”. Zajęcia te cieszyły się największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Pani Małgosia uczyła dzieci jak, wykorzystując wodę, zrobić np. pastę do zębów. Pan Henryk Milcarz zaangażował się w jeszcze jedno zadanie. Pod czujnym okiem Pana Prezesa, sześciolatki,  z owoców i warzyw tworzyły zdrowe przekąski i soki, które potem mogli degustować zaproszeni goście.

Jak zdrowo się odżywiać, opowiadała dzieciom pani Anna Dyk z Centrum Expert Fitness. Uczniowie dowiedzieli się m.in., co jeść i jakie pokarmy ze sobą łączyć, aby były one zdrowe dla naszego organizmu.

Nasi uczniowie brali też udział w zajęciach karate i siatkówki prowadzonych przez nauczycieli w-fu: Kamilę Siciarską, Macieja Świta i kapitana z CPMZ Sylwestra Cieślę.

Podstawowe cele imprezy to:

  • Promowanie zdrowia i zdrowego trybu życia,
  • Propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci,
  • Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego,
  • Rozwijanie zainteresowań aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu,
  • Wprowadzenie w pogodny i radosny nastrój.

Wyżej zaproszeni goście brali również  udział w ogólnopolskim biciu rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób, na jak największej ilości fantomów, odbywające się co roku pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.

Galeria foto

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz