INFORMACJA

INFORMACJA

INFORMUJEMY RODZICÓW KLAS I – VI, IŻ WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 ZOSTANIE UMIESZCZONY NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY W NAJBLIŻSZYM CZASIE. POWODEM OPÓŹNIENIA JEST WYBÓR PODRĘCZNIKÓW DO KLASY IV .

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/slajder-darmowe-podrecziki-2015.html

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/878155,harmonogram-reformy-podrecznikowej-sprawdz-kiedy-twoje-dziecko-dostanie-darmowe-podreczniki.html

DRODZY RODZICE

Szkoła podstawowa, I klasa:

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasz elementarz”. Ten sam, z którego w ubiegłym roku uczyli się pierwszoklasiści. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka, drugi język obcy).

Szkoła podstawowa, II klasa:

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka, drugi język obcy).

Szkoła podstawowa, IV klasa:

Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz