Festyn zdrowia- Aktywne i bezpieczne wakacje

Festyn Zdrowia 28-06-2015    190

             Już po raz siódmy Szkoła Podstawowa w Bolechowicach była organizatorem festynu rodzinnego. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Festyn zdrowia- Aktywne i bezpieczne wakacje”. Głównym celem festynu jest kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, wspólne przeżywanie uroczystości, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja ze środowiskiem lokalnym, nawiązanie szerszego porozumienia z rodziną uczniów, zaangażowanie wszystkich rodziców do pracy na rzecz szkoły i prezentacja dorobku artystycznego szkoły i przedszkola.

W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. Małgorzata Muzoł, Wice Starosta Kielecki – p. Zenon Janus, Wice Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny – Łukasz Barwinek, radni powiatowi p. – Bogumiła Kowalczyk i Kazimierz Bielecki,  radne gminy – Edyta Giemza i Renata Krzysiek – Nowakowska, Prezes Wodociągów Kielce- p. Henryk Milcarz, Prezes Forum Obywatelskiego- p. Adam Głogowski, poseł na Sejm RP-   p. Andrzej Bętkowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezes Rady Ministrów –pani Ewa Kopacz i Minister Zdrowia- pan Marian Zembala. Niestety ze względów organizacyjnych nie mogli Oni pojawić się na naszym festynie, jednakże Pani Premier wysłała list z podziękowaniami dla Dyrektora Szkoły – pana Tomasza Gruszczyńskiego. List ten został odczytany na scenie.

Dyrektor Szkoły połączył się też telefonicznie na żywo z Panem Ministrem Zembalą, który pozdrowił wszystkich serdecznie, życzył udanych i bezpiecznych wakacji, jak również udzielił nam kilku wskazówek jak zdrowo żyć. Obiecał również, że odwiedzi naszą szkołę już we wrześniu.

        Z roku na rok w festynie bierze udział coraz większa liczba zainteresowanych dobrą zabawą i licznymi atrakcjami, które dla wszystkich dzieci są za darmo. W tym roku głównymi atrakcjami były więc gry i zabawy rodzinne, występy artystyczne uczniów, dmuchane place zabaw i darmowa jazda konna, pokaz pierwszej pomocy przed medycznej w wykonaniu WOPR-u z Kielc, Strażaków z OSP Wola Murowana, Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Najmłodsi mogli bawić się na karuzelach, do ich dyspozycji zostało oddane także stoisko „Planeta klocków”, gdzie chętni oprócz tworzenia najokazalszych klockowych budowli, mogli też pomalować twarz specjalnymi, zmywalnymi farbami. Tłumy chętnych przyciągnęła bezpłatna nauka jazdy konnej przygotowana przez Szkołę Jazdy MAAG. Gościem specjalnym spotkania była Nubia, przepiękna amerykańska puma.

Ochotnicy mogli wziąć udział w treningu z Piotrem Mosiem, siatkarzem Effectora Kielce, występującym w Młodej Lidze. Swoje zajęcia poprowadzili karatecy i trenerzy z Piłkarskiej Akademii Sportu. Na specjalnych stoiskach był prowadzony program profilaktyki zdrowia, w ramach którego odbywało się darmowe mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Chętni festynowicze mogli skorzystać też z bezpłatnej porady dietetyka.

– Jest to impreza zorganizowana nie tylko dla dzieci z naszej szkoły i szkół Gminy Sitkówka- Nowiny. Zapraszamy też uczniów i rodziców z całego powiatu kieleckiego poprzez przygotowane wcześniej plakaty, ulotki i informacje w mediach. Na plac szkolny przybywają całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście dzieci aby wspólnie się bawić, brać udział w różnych konkursach, skosztować coś dobrego i otrzymywać nagrody. – mówi pomysłodawca imprezy – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pan Tomasz Gruszczyński.

Całą imprezę poprowadzili obyci ze sceną profesjonaliści: wokalistka zespołu SonataBand – Agnieszka Król i Prezenter Radio Kielce – Marcin Janaszek.

Patronat honorowy nad festynem sprawowali:

-Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka – Koruba

– Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas

– Starosta Powiatu Świętokrzyskiego- Michał Godowski

– Świętokrzyski Kurator Oświaty- Małgorzata Muzoł

– Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny – Sebastian Nowaczkiewicz

 

Patronat  i opiekę medialną nad imprezą sprawowali: Radio Kielce, TVP Kielce oraz Dziennik „Echo Dnia”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz