Dzień kulinarny – pieczemy ,,muffinki”

dzien-matki-

Życzę Ci Mamo stu lat życia w uśmiechu
i radosnych oddechów,
milion chwil bez złości i wszelkiej pomyślności!

26 maja jest dniem zarezerwowanym w kalendarzu dla mam. Dzieci wtedy składają urocze życzenia i przygotowują swoim mamom piękne niespodzianki w postaci prezentów.
Dnia 26.05.2015r. dzieci z grupy „Biedronki”, pod czujnym okiem pani Sylwii Górskiej i pani Anety Gruszczyńskiej, uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Starszaki upiekły muffinki dla swoich mam z okazji ich Święta.
Zaczęło się od mycia rąk, rozpoznawania i nazywania przygotowanych produktów. Dzieci omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. „Biedronki” samodzielnie odmierzały mąkę, cukier, proszek do pieczenia, płatki owsiane (suche składniki) w jednej misce, a jajko, jogurt, rodzynki, żurawinę, cynamon w drugiej. Potem bardzo szybko mieszały składniki, nakładały ciasto do foremek. Następnie surowe babeczki znikały w piekarniku.
Zapach piekących się babeczek wypełnił całą szkołę. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością degustowały swoich wypieków. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo. Dzieci nie kryły zadowolenia i dumy z samodzielnego wykonania tak smacznej i zdrowej niespodzianki dla mamy. Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Najgorętsze życzenia z okazji Dnia Mamy
pragną złożyć wszystkie Przedszkolaki!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz