XV Gminny Konkurs Matematyczny

          kONKURS MATEMATYCZNY 1

           We wtorek 25 kwietnia w naszej szkole odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Szkołę w Bolechowicach reprezentowali Joanna Bukowska, Joanna Ludwicka i Jakub Porzucek.
Konkurs składał się z 10 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych. Test sprawdzał umiejętności: działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, rozwiązywania zadań z kontekstem realistycznym, obliczania pól figur płaskich a także umiejętności logicznego myślenia.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Joanna Bukowska zajęła II miejsce.
Uczniowie którzy zajęli czołowe miejsca zostali nagrodzeni upominkami przez Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Gruszczyńskiego. Natomiast nagrodą dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie będzie wyjazd podczas którego poznają kolejne tajniki matematyki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz