Edukacja w parze z profilaktyką…

DSC_0527

        Przez trzy tygodnie uczniowie z klas I – VI SP w Bolechowicach uczestniczyli w projekcie pod hasłem „Smacznie, kolorowo i na pewno zdrowo” opracowanym przez pedagoga szkolnego panią Annę Koprowską i  nauczycieli: Monikę Osuch, Bognę Kuźmuk  oraz Iwonę Wajnberger – Korban.  Celem działań edukacyjno – profilaktycznych było wzbogacanie wiedzy uczniów o właściwym odżywianiu oraz wdrażanie do działania na rzecz własnego zdrowia.    

W pierwszym etapie na zorganizowanym apelu szkolnym dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania, a przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła głębiej zrozumieć omawianą tematykę zwłaszcza najmłodszym pierwszoklasistom.

           W drugim etapie uczniowie wspólnie z wychowawcami klas, z wylosowanych na apelu produktów spożywczych przygotowywali własny przepis na smaczne, kolorowe i wesołe przekąski. W dniu 25.11.2014r odbył się zapowiedziany konkurs kulinarny. Zgodnie z obowiązującym regulaminem i zasadami BHP uczniowie w kilkuosobowych zespołach składających się z reprezentantów klas przystąpili do przyrządzenia trzech kolorowych zdrowych przekąsek. Konkurs zakończony został obradami jury, a ocenie podlegała umiejętność wykonania zadania z zastosowaniem określonych produktów, pomysłowość, kompozycja zgodnie z poznanymi zasadami oraz wykorzystanie przewidzianego limitu czasowego. Zsumowana punktacja według wyżej wymienionych kategorii wyłoniła naszych zwycięzców: pierwsze miejsce zdobyła klasa I b za przygotowanie potraw: regaty na liściach sałaty, jadalne muchomory z pomidorów i jajek oraz bananową jaszczurkę.. Drugie miejsce otrzymała klasa I a przygotowując jeżyka na gruszce z winogron, groszkowóz ze świeżego ogórka oraz uśmiechnięte kanapki. Natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa V za kanapkę papugę, sałatkę „capreze” z pomidorów i mozzarelli, dietetyczne ruloniki z tortilli oraz energetyczny koktajl owocowy. Wszystkie potrawy wyglądały apetycznie.

W dniu 02.12.2014r. na podsumowanie działań edukacyjno – profilaktycznych przeprowadzono quiz sprawdzający znajomość zasad prawidłowego odżywiania. Ostatni etap całego przedsięwzięcia  zakończył się  uroczystym wręczeniem nagród dla zwycięskich klas z rąk  pana Dyrektora.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz