Pasowanie na przedszkolaka

przedszkole

                   W dniu 30 października 2014 r. w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”.

      Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Gościem honorowym był Gospodarz Gminy Sitkówka-Nowiny, pan Stanisław Barycki. Podczas uroczystości maluchom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.

Dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki”, „Biedronki” pod kierownictwem pań Anny Marzec, Ewy Krzysztofek, Anety Gruszczyńskiej i Sylwii Górskiej na scenie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu.

Spotkanie rozpoczęła grupa 3-latków „Motylki” pod kierunkiem pani Anny Marzec. Wykonały one piękny taniec do piosenek: „Zróbmy kółka dwa”, „Tu paluszek”, „Liście w parku”, „Taniec kasztanów”. W drugiej kolejności uroczystości zaprezentowała się grupa 4-latków pod kierunkiem nauczyciela pani Ewy Krzysztofek. Dzieci przedstawiły się w przepięknym układzie tanecznym w przebraniu pirackim do muzyki filmowej „Piraci z Karaibów”. Dziewczynki z grupy zaimprowizowały chustą ruch rozbijających się o brzeg fal, morskich, natomiast chłopcy toczyli w tańcu „bój piracki” całość nadzorowała p. Ewa Krzysztofek, która również wcieliła się w bajkową postać. Podczas rejsu na specjalne przygotowanym na tę okoliczność statku dzieci zaśpiewały aż ośmio zwrotkową pieśń Szanty pt. „Hej My Morze Bałtyckie”. Całość występu tj. machających na pożegnanie dzieci, oprawy muzycznej i w tle szumu morza sprawiły wrażenie odpływającego już statku w daleką podróż. Na zakończenie rejsu dzieci wyrecytowały chórem prośbę do Pana Dyrektora

„Na srebrne łyżki, złote dukaty i wszystkie skarby świata Panie Dyrektorze pasuj nas na Pirata!”

A kiedy dzieci się kłaniały gromkie brawa rozbrzmiewały.

Dzieci z najstarszej grupy „Biedronki” przygotowane przez panią Anetę Gruszczyńską i panią Sylwię Górską zamieniając się w prawdziwych artystów zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wspaniale zainscenizowały wiersz J. Brzechwy pt.: „Kaczka dziwaczka”. Dzieci zostały nagrodzone donośnymi brawami. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy, a występy cieszyły i wzruszały.

Po prezentacji artystycznej przedszkolaki uroczyście złożyły przysięgę, w której przyrzekały  grzecznie się bawić, szanować zabawki, sprzątać po sobie, nie grymasić i nie szlochać , zawsze swoje panie kochać oraz wszystko ładnie zjadać z talerzyka.

       Punktem kulminacyjnym tej jakże ważnej uroczystości był akt pasowania, którego dokonał Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński, przez dotknięcie każdego dziecka ołówkiem. Każdemu nowemu członkowi przedszkolnej społeczności Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Pana Stanisław Barycki wręczył dyplom oraz drobne upominki.

Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla dzieci dzień w przedszkolu. Cały ten czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Uroczystość ta, na pewno, na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, ich rodziców i zaproszonych gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz