„MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” – III Gminny konkurs języka niemieckiego

info        Dnia 28 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs języka niemieckiego. Organizatorem tegorocznego konkursu była Szkoła Podstawowa w Bolechowicach, opiekunem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego mgr Katarzyna Ściana. Konkurs był adresowany do uczniów klas V Szkół Podstawowych Gminy Sitkówka-Nowiny. Celem konkursu było:– rozbudzenie w uczniach zainteresowania kulturą, historią, geografią i literaturą Niemiec, Austrii i Szwajcarii

– zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy
– zachęcanie nauczycieli do rozszerzania programu języka niemieckiego o elementy    kulturowe

W konkursie udział wzięło 6 uczniów: troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowinach oraz troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Uczniowie otrzymali test, który składał się z pytań otwartych oraz zamkniętych, dotyczących krajów niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz zagadnień z zakresu materiału podręcznika klasy V.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 60 minut. Następnie komisja konkursowa wyłoniła 3 uczniów z najwyższą ilością punktów:

I miejsce: Joanna Bukowska (SP Bolechowice)

II miejsce: Maja Libera (SP Nowiny)

III miejsce: Roksana Wrońska (SP Nowiny)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania, natomiast 3 pierwsze miejsca, oprócz dyplomów, otrzymały nagrody rzeczowe, wręczone przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bolechowicach mgr Tomasza Gruszczyńskiego.

p style=”text-align: justify;”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz