Święta w klasie piątej

         Uczniowie klasy V niezwykle aktywnie rozpoczęli przygotowania świąteczne. Wspólnie w wychowawcą Katarzyną Ściana rozpoczęli od dekoracji sali, wykonując bożonarodzeniowe gazetki. W dekorację klasy zaangażował się również jeden z rodziców, pan Marek Nosek, przynosząc piękną, dużą, żywą choinkę. Cała klasa z wielkim zaangażowaniem udekorowała świąteczne drzewko, przynosząc z domów ozdoby choinkowe. Kolorowa choinka zdobi naszą klasę, oddając świąteczny nastrój.

              Kultywując tradycję świąteczną dnia 4 grudnia w czasie lekcji wychowawczej dzieci przygotowały kruche ciasteczka, posługując się foremkami z motywem bożonarodzeniowym. Zapach pieczonych ciasteczek roznosił się po całej szkole. Po ich upieczeniu uczniowie udali się z poczęstunkiem do gabinetu pana dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego, następnie obdarowali ciasteczkami nauczycieli. Wszystkim bardzo smakowały nasze wypieki. Jednak nie zjedliśmy wszystkiego. Resztę zachowamy na klasowe spotkanie wigilijne, na którym uczestniczyć będą również rodzice.

Tego typu działania są niezwykle ważne w pracy wychowawczej dzieci, gdyż mają ogromny wpływ na integrację zespołu klasowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz