VIII Rajd Gminny w Kowali

Dnia 4 X 2013r uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wraz z opiekunem, nauczycielem przyrody, mgr Ewą Wcisło, uczestniczyli w VIII Rajdzie Gminnym w miejscowości Kowala.

Oprócz uczniów naszej szkoły, w rajdzie uczestniczyli też szóstoklasiści ze szkół w Kowali i Nowinach, wraz z opiekunami. Oprócz nauczycieli, nad bezpieczeństwem rajdowiczów czuwali przewodnicy.

Punktualnie o godzinie 9.00 uczestnicy wyruszyli spod szkoły w Kowali. Trasa rajdu wiodła przez najpiękniejsze okolice gminy Sitkówka-Nowiny, m.in. Górę Trzuskawica, dolinę rzeki Bobrza, Młyn Kowala. Po drodze przewodnicy w zwięzły sposób opisywali uczniom mijane miejsca z punktu widzenia historii, geologii, przyrody.

Z opowiadań przewodników uczniowie dowiedzieli się, jaka jest historia regionu Kowala, jak rozwijał się przemysł na tych terenach, jacy sławni ludzie związani są z naszą gminą, jakie skały budują okolicę i jak są wykorzystywane, jaka roślinność porasta dolinę rzeki Bobrza, mieli także możliwość zajrzeć do prawdziwego młyna, chyba najstarszego w gminie.

Po kilku godzinach uczestnicy rajdu, w wyśmienitych humorach, troszkę zmęczeni, powrócili do Szkoły Podstawowej w Kowali. Ponieważ pogoda tego dnia dopisywała, było bardzo słonecznie, reszta imprezy odbyła się na powietrzu. A składał się na nią ciepły posiłek, a następnie konkurs z wiedzy o okolicy, którą zwiedzili uczniowie. W konkursie najlepiej wypadli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nowinach.

W trakcie przeprowadzania Konkursu swoją obecnością zaszczycił uczestników Wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Stanisław Barycki. Wójt zawsze ceni sobie spotkania z młodzieżą, i tym razem nie zawiódł, wręczając uczniom biorącym udział w Konkursie pamiątkowe statuetki i prezenty od Gminy. Wójt osobiście podziękował wszystkim za uczestnictwo w Rajdzie Gminnym i już zaprosił na kolejny…w przyszłym roku.

Około godziny 14.00 VIII Rajd Gminny zakończył się i uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej w Bolechowicach powrócili do swojej placówki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz