Uroczyste zakończenie roku szkolnego

28 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w  Bolechowicach miało miejsce pełne wzruszeń  zakończenie roku szkolnego, a jednocześnie pożegnanie uczniów klasy VI.  Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele w Woli Murowanej, której  przewodniczył ksiądz proboszcz Marian Oduliński. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną szkoły podstawowej, gdzie odebrali upragnione świadectwa.

Na akademii  obecni byli znamienici goście: Gospodarz Gminy Sitkówka-Nowiny, Pan Stanisław Barycki, przedstawiciele Rady Gminy, sołtys Bolechowic – pan Zbigniew Jantura, sołtys Woli Murowanej – pan Władysław Zapała oraz zespół ludowo – obrzędowy Bolechowiczanie. Tradycjnie oprócz wyżej wymienionych gości  licznie przybyli również rodzice i najbliżsi naszych uczniów.

Dyrektor szkoły pan Tomasz Gruszczyński  wręczył nagrody m. in za:

  • wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce,
  • 100% frekwencję,
  • wzorowe czytelnictwo,
  • działalność artystyczną

Nagrodom nie było końca. Wreszcie przyszła pora na tę najważniejszą- ufundowaną przez Pana Dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego.

Było wzruszenie, ale była i duma – ta odczuwana przez całą społeczność szkolną – z osiągnięć osoby, która jeszcze do piątku do owego grona należała. Mowa o Magdalenie Bukowskiej, absolwentce Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, która dzięki ciężkiej pracy w ciągu całego roku szkolnego uzyskała średnią ocen 6.0 i wzorowe zachowanie, a tym samym otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem. Wybitnym osiągnięciem Magdy było również zdobycie maksymalnej liczby punktów 40/40 na kwietniowym sprawdzianie po klasie szóstej. Był to najlepszy wynik w Gminie Sitkówka- Nowiny. Dlatego nagroda Dyrektora Szkoły przypadła właśnie Jej. Obecny na uroczystości Pan Wójt wręczył uczennicy  wysokiej klasy aparat fotograficzny wraz ze statywem. Następnie wręczył także stypendia naukowe – dla uczniów wybitnych nie tylko w nauce, ale także i w sporcie, „wytypowanych” przez grono pedagogiczne. Stypendia Wójta otrzymał też cały zespół ludowy „ Promyki”, który w roku  szkolnym godnie reprezentował szkołę i gminę na terenie powiatu, a nawet i województwa, osiągając imponujące wyniki na różnego rodzaju konkursach i przeglądach folklorystycznych. Dumę odczuwali i rodzice. To na ich ręce zresztą Dyrektor Szkoły, Tomasz Gruszczyński złożył listy gratulacyjne.

Oczywiście nie zabrakło i części artystycznej – uczniowie klasy VI zaprezentowali krótką inscenizację nawiązującą w swej treści do tematu wakacyjnej wolności, jak również przedstawili swoją historię w naszej szkole od zerówki aż po klasę  VI. Zgromadzeni na sali gimnastycznej goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną wykonaną przez szóstoklasistów i usłyszeć twórczość literacką każdego z nich. Podczas akademii związanej z zakończeniem roku szkolnego odbyła się również uroczystość pożegnania uczniów kończących szkołę podstawową przez ich kolegów z  klasy piątej. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym złożyli absolwentom szkoły podstawowej życzenia. Na pamiątkę wspólnie spędzonych dni w naszej szkole uczniowie klasy piątej wręczyli szóstoklasistom drobne upominki.

Pan Dyrektor  Tomasz Gruszczyński przypomniał uczniom o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku i złożył serdeczne życzenia udanego wypoczynku po całorocznej pracy, a uczniom kończącym naukę w szkole podstawowej sukcesów w dalszej nauce i życiu.

Podziękował również nauczycielom za wkład w wychowanie i edukację naszych podopiecznych. Życzył aby ich postawa znalazła uznanie w oczach uczniów i rodziców. Swoje wyrazy uznania skierował również do Rodziców, którzy w minionym roku tradycyjnie już tworzyli integralną, nierozłączną część życia naszej placówki. Nie zapomniał również o serdecznych podziękowaniach dla personelu administracyjnego i pomocniczego, który nie mniej zaangażował się w pracę na rzecz szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz