No i mamy wyróżnienie…

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Szybuj Bezpiecznie w Internetowej Chmurze 2012” zorganizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.
Celem Projektu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Projekt objęli patronatem honorowym:

  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
  • Wojewoda Świętokrzyski,
  • Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W bieżącym roku szkolnym Projekt adresowany był do uczniów klas szóstych.
Po przeprowadzonych przez nauczyciela informatyki lekcjach, o tym jak serfować bezpiecznie w Internecie oraz po spotkaniu uczniów z funkcjonariuszami policji, którzy przeprowadzili mini szkolenie dla uczniów na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich uczniowie przystąpili do wykonania zadania konkursowego.

Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat „Kodeks bezpiecznego internauty”. Prezentacja, wykonana w dwuosobowych zespołach, miała być opracowana z wykorzystaniem programu Prezi.

Dnia 18 grudnia 2012 r. w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2012”, na której ogłoszono wyniki konkursu.

Do konkursu zgłoszono z całego województwa 95 prac. Wśród finałowej 20 znalazła się praca uczniów – Jakuba Milcarza oraz Kingi Pawłowskiej, która otrzymała WYRÓŻNIENIE. Kinga i Jakub otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety komputerowe oraz talony na 250 zł – każdy. Gratulujemy!

Opiekunem zespołu była p. Sylwia Skrzyniarz.

Bardzo się cieszymy i czekamy na kolejne wyróżnienia!

Link do wyróżnionej prezentacji: http://prezi.com/wu6ez8nb9a2u/kodeks-bezpiecznego-internauty/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz