Bezpieczne ferie

Dnia 31 stycznia Szkoła Podstawowa w Bolechowicach gościła st. aspiranta Tomasza Królaka – policjanta pracującego w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Kielcach. Osoby naszego miłego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać, jest on dobrze znany uczniom Naszej szkoły. Po raz kolejny mogliśmy go gościć w Naszych skromnych progach.
Hasło apelu to „Bezpieczne ferie”, tematem przewodnim spotkania był bezpieczny wypoczynek uczniów podczas zbliżających się ferii zimowych. Pan Tomasz Królak przygotował specjalnie na tę okazję prezentację multimedialną, połączoną z prelekcją. Jako znakomity mówca przydatne wiadomości przekazał w sposób bardzo przystępny i obrazowy dla Naszych najmłodszych wychowanków. Bardzo ciekawa forma przekazu i zawarte w niej elementy humorystyczne sprawiły, że spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a dzieci z uwagą i pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Po skończonym wykładzie Pan policjant urządził quiz wiedzy o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci. Każdy uczeń, który pohamował swój lęk przed wystąpieniami publicznymi oraz udzielił krótkiej odpowiedzi otrzymał drobny upominek. Nagrody przygotował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki edukacyjnej w wersji Hip–hopowej o poprawnym zachowaniu się na drodze, której tekst dzieci zapamiętały bardzo szybko. Uczniowie szkoły podziękowali za tę niezwykłą lekcję i wręczyły własnoręcznie przygotowany dyplom i laurkę. Pan policjant Tomasz Królak ma znakomity kontakt z dziećmi, i dlatego najmłodsi traktują go jako przyjaciela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz