„Dzień Pluszowego Misia”

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli przechowują z sentymentu swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez maskotki? Żyjemy w czasach rozkwitu tradycji pluszowych misiów, zarówno tych starych z początku wieku, jak i tych współczesnych produkowanych masowo.
Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. Dzień ten stanowi okazję do aktywnego udziału w różnego rodzaju spotkań integracyjnych. 29 listopada Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach świętowały dzień pluszowego misia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Miś to przyjaciel bliski każdemu dziecku – jest zawsze pod ręką i w zasięgu wzroku. W związku z tym, na to wyjątkowe święto wszystkie dzieci przybyły do przedszkola pod eskortą swoich niezastąpionych przytulanek, które z dumą prezentowali rówieśnikom. Celem niniejszego spotkania było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań literackich oraz integracja oddziału przedszkolnego w trakcie wspólnej zabawy z Przedszkolem Samorządowym w Nowinach.
Podczas spotkania uczniowie gimnazjum przybliżyli dzieciom historię pluszowego misia w postaci ciekawej prezentacji multimedialnej, ponadto przypomnieli postaci znanych misiów – bohaterów filmów animowanych. Dzieci wysłuchały inscenizacji teatralnej bajki „Złotowłosa i trzy misie” przygotowanej przez wychowawcę klasy I LO pani Anny Łukasiewicz. „Opowieść mówiła o losach pewnej małej dziewczynki, która nazywała się Złotowłosa. Była bardzo ciekawa świata i cały czas spędzała poza domem, spacerując po okolicy. Pewnego dnia zauważyła w lesie śmieszny dom, okrągły jak grzybek, który ktoś zamieszkiwał …”
Przedszkolaki z terenu gminy Sitkówka-Nowiny zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne od strony muzyczno-wokalnej. Poszczególne występy przeplatane były wierszykami, tańcami, piosenkami i zabawami nawiązującymi tematycznie do solenizanta uroczystości.
Na zakończenie wszystkie dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi ulubionymi pluszakami przy piosence „Jadą, jadą misie…”. Ten wyjazd dostarczył nam wiele radości, uśmiechu i zadowolenia. To był naprawdę udany, pełen wrażeń i dobrej zabawy dzień. Bardzo miło będziemy wspominać te chwile, nasze pluszowe misie z pewnością także.

Anna Marzec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz