„Koń widziany oczami dziecka”

Od dnia 10 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbywają się bezpłatne zajęcia z hipoterapii. Zajęcia przeznaczone są głównie dla uczniów klas I-III, jednak uczestniczą w nich także dzieci z Oddziału przedszkolnego. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jak należy dbać o konie, co lubią jeść i jakie są ich zwyczaje.
Jazda konna wywołuje zawsze wśród przedszkolaków duże emocje, dlatego też został dla nich zorganizowany konkurs plastyczny zatytułowany: „Koń widziany oczami dziecka”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej konia lub wiele koni dowolną techniką, w dowolnym formacie.
Każdy uczestnik dostarczył jedną, samodzielnie wykonaną pracę.
Obrady komisji konkursowej, w skład której weszły pani Bogna Kuźmuk – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pani Ewa Krzysztofek – wychowawczyni przedszkolaków z grupy „Biedronki” i pani Anna Marzec – wychowawczyni dzieci z grupy „Motylki” były bardzo burzliwe. Ostateczna decyzja jury była niełatwa, gdyż dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania prac. W grupie dzieci 5- i 6-letnich najwyżej oceniono rysunki Weroniki Jarząb, Weroniki Biesagi i Oliwii Wajs, natomiast w grupie dzieci 3- i 4-letnich najbardziej podobały się prace Wiktora Stokowca, Emilii Biernat, Mikołaja Kasperka oraz Amelii Kuś. Mimo, że wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, w tym konkursie nie było przegranych. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w postaci słodyczy.

Monika Osuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz