Serce dla Przyjaciela

W ramach długotrwałej akcji „Serce dla Przyjaciela” uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach odwiedzili wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Wiosenne przebudzenie”.

Dzieci z klas młodszych, pod opieką pani Anny Koprowskiej, zaprezentowały wiosenny koncert życzeń. Zaśpiewały najbardziej znane piosenki polskich wykonawców.

Dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI, pod kierunkiem pań – Justyny Wielgus i Bogny Kuźmuk, przedstawiły montaż słowno – muzyczny. W humorystyczny sposób zaprezentowały świat widziany okiem kobiety i mężczyzny szykujących się do wiosennych porządków w domu.

Przedstawienie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dużym powodzeniem cieszyły się śpiewane przez dzieci piosenki i wykonywane przez nich tańce.

Celem naszej wizyty było wywołanie radości i uśmiechu na twarzach gospodarzy. Żywa reakcja w trakcie i po występie świadczyła o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.

Na zakończenie nasi Przyjaciele otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – Tomasza Gruszczyńskiego.

Koordynatorem akcji „Serce dla Przyjaciela” jest pani Marta Czwartosz – Mołas – wieloletni współpracownik pomiędzy szkołą w Bolechowicach i DPS w Zgórsku. Wychowankowie ze Zgórska bardzo chętnie i regularnie przyjeżdżają do naszej szkoły i korzystają z pracowni komputerowej w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Bardzo dużą aktywnością wykazuje się Paweł Kopeć, który z wielką chęcią pisze i uczy się języka angielskiego przy pomocy komputera.

M.Cz.M.
B.Q.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz