Apel „Bezpieczne ferie”

Moje drogie dzieci lód jest czasem słaby
więc wchodząc na rzekę tylko dla zabawy,
sprawdźcie najpierw dobrze, czy on się nie kruszy,
żeby ktoś z was nie wpadł do wody po uszy!

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres dzieci spędziły bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu we czwartek 27 stycznia Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani Sylwii Skrzyniarz przygotował apel pod hasłem Bezpieczne ferie. Uczniowie klasy IV przypomnieli nam: Jak bezpiecznie się bawić w czasie zimy oraz jak właściwie zachowywać się na drodze. Przedstawienie było połączone z prezentacją multimedialną. Dzieci podały nam najważniejsze informacje, aby były to ferie przyjemnie i bezpieczne. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki zawierające zachętę do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. W słowach utworów wystąpiły też wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Ciekawych rad na ferie udzielali także zaproszeni goście- policjanci Komendy Policji w Nowinach.

Zwyczajem naszej szkoły stała się akcja pod hasłem „Nie nudzę się w ferie”, dlatego Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach serdecznie zaprosił wszystkie dzieci z terenu gminy Sitkówka- Nowiny na zajęcia, które będą odbywały się w okresie ferii zimowych w godzinach od 8.00-12.00

Każdy z nas powinien na feriach zachować szczególną ostrożność. Jest to czas wolny od nauki, który powinniśmy spędzić przyjemnie i wesoło mówił Dyrektor Tomasz Gruszczyński.

Niezwykłe jest bogactwo kolęd polskich i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem, czy inny kraj może pochwalić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska” – tak przed laty określił nasz dorobek dziejowy wieszcz Adam Mickiewicz.

W myśl tej idei apel o bezpiecznych feriach połączony był również ze Szkolnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek. Jak się później okazało był on nie lada przeżyciem dla wszystkich wykonawców. Na szkolnej scenie wystąpili zarówno przedszkolaki, uczniowie klas starszych, jak również nasi zacni goście z Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku”, którzy w ramach akcji „Serce dla Przyjaciela” odwiedzili naszą szkołę i swoim występem uświetnili uroczystość. Zachwycili oni naszą szkolną publiczność ciekawą interpretacją i aranżacją znanych polskich kolęd. Radosne pieśni bożonarodzeniowe były dla dzieci wspaniałą okazją do poznania bogatego repertuaru związanego z ważnym dla chrześcijan wydarzeniem Narodzenia Pańskiego oraz możliwością zaprezentowania dziecięcych umiejętności wokalnych, muzycznych i aktorskich. Nie był tu ważny „artystyczny” poziom wykonawstwa, a oryginalność i spontaniczność. Entuzjazm i zaangażowanie z jakim dzieci, zwłaszcza z klas najmłodszych, prezentowały swą pracę jest niezmiernie ważny i świadczy o dużym potencjale twórczym uczniów i nauczycieli

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i słodkościami ufundowanymi przez Pana Dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz